Au arbitrat cu te(a)ma

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

30092009

Mesaj

Ceea ce parea un simplu antranament s-a transformat intr-o infrangere, dar nu din cauza noastra ci din cauza arbitrilor care au arbitrat cu teama si au fuierat practic intr-un singur sens impotriva Vladeniului.
In mod normal meciul nu trebuia sa inceapa deoarece cei de la Gropnita nu aveau medic, politia nu era prezenta iar meciul a inceput la 11 : 30 desi trebuia sa inceapa la 11 : 00, Arbitrul a avut trei motive serioase sa nu inceapa meciul si cu toate astea nu a facut nimic.
Meciul a inceput si la sfarsitul primei reprize ne vedem condusi cu 2 – 0, In a-II-a repriza Vladeniul a inceput bine si in minutul 54’ reuseste sa inscrie prin golul lui Cioturoschi Nicu.
Echipa se mobilizeaza mai bine si isi creeaza foarte multe ocazii dar de foarte multe ori este oprita de un tusier care ridica fanionul cand cereau suporterii. In ultimile minute de joc un jucator de la Gropnita loveste balonul cu mana in suprafata de pedeapsa dar, stupoare arbitrul acorda corner desi mingea nu iesise.
Arbitrii nu pot fi invinuiti deoarece nu sunt protejati se stie ca in Liga a-V-a agresiunile asupra arbitrilor sunt foarte dese, Cei de invinuit sunt oamenii care nu inteleg ca acesta este un sport si fac presiuni asupra arbitrilor.
Un astfel de caz a avut loc astazi la Viitorul Baltati unde arbitrul de tusa a fost lovit cu pumnul de un suporter nemultumit de deciziile luate de brigada.