Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

04042010

Mesaj

Astazi, 03.04.2010, pe stadionul "Depou CFR" din Iasi, in etapa a XVI-a din Liga V - seria a II-a Iasi, s-au intalnit echipele AS Navobi Iasi - echipament albastru si Metalul Vladeni - echipament galben-negru.
Inaintea acestei etape, Navobi ocupa locul 5, iar Metalul Vladeni era pe locul 6.
Meciul a fost foarte animat inca din primele minute, ocaziile curgand la ambele porti. Jucatorul cu numarul 7, de la Vladeni, a reusit sa marcheze in minutul 10, un eurogol de la aproximativ 30 m, mingea lovind transversala si cazand in plasa portii.
Navobi a cautat egalarea, ratand o multime de ocazii, printre care o bara (13') din lovitura libera de la 20 m perpendicular pe poarta si un gol anulat (20'), pentru un fault la portar.
Adrian Ambrosie, fost jucator la Politehnica Iasi si actual antrenor al celor de la Navobi, s-a introdus in teren pentru a imbunatati jocul echipei sale. Aceasta schimbare a adus limpezime pe faza de atac, iar in ultima faza a primei reprize, Ambrosie i-a pasat ideal lui Cezar Padurariu, care a adus egalarea (45').
In repriza secunda, Navobi a dominat categoric reusind sa marcheze repede prin Ambrosie (51'), dupa o pasa de la Silviu Miron. In minutul 65, Ambrosie a fost faultat in careu, penalty-ul fiind transformat de Mihai Ichim.
Acelasi Ambrosie a reusit sa marcheze pentru 4-1 in minutul 68, dupa o cursa foarte buna.
S-a facut 5-1 in min. 75, dupa ce Mihai Ichim a fost gasit cu o pasa foarte buna de Ambrosie, acesta reluand in poarta.
Metalul Vladeni a avut o izbucnire de orgoliu in min. 78, atunci cand nr. 19 a reusit sa reia cu capul o centrare venita de pe partea dreapta.
In minutul 89, Adi Ambrosie a reusit sa-si treaca in cont al treilea gol al sau in acest meci, stabilind scorul final, 6-2 pentru Navobi.

Articolul complet pe: Sakinmra.blogspot.com

Ultima editare efectuata de catre Kove in Lun Apr 05, 2010 2:26 pm, editata de 1 ori (Motiv : Adaugare poza)

...................................................................................................

Salut Vizitator desi ai 1 mesaje postate te rog sa citesti si sa respecti regulamentul.