Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» Investitie in Delta Dunarii 736 Ha
Lun Mar 14, 2011 7:22 pm Scris de delta_dunarii

» Cupa Romaniei - Faza a 2-a - 2011/2012
Mar Mar 01, 2011 4:48 pm Scris de Kove

» Rezultate etapa a X-a :: Liga5 Seria a II-a
Dum Feb 27, 2011 7:39 pm Scris de bogdan

» INFO!
Mier Feb 16, 2011 4:16 pm Scris de Kove

» Clasament final Liga5 - Seria a II-a TUR
Lun Feb 14, 2011 4:24 pm Scris de Kove

» Faza I. Cupa Romaniei 2011-2012
Sam Feb 12, 2011 9:40 pm Scris de bogdan

» Rezultate etapa a XI-a :: Liga5 Seria a II-a
Lun Noi 08, 2010 12:53 am Scris de bogdan

» Pronosticuri Liga a V-a Seria 2. Etapa 10
Dum Oct 31, 2010 7:26 pm Scris de bogdan

»  Rezultate etapa a XIX-a :: Liga5 Seria a II-a
Dum Oct 24, 2010 8:22 pm Scris de johny

» Lasati-ne sa jucam...
Dum Oct 24, 2010 7:13 pm Scris de Kove

Bannerul nostru
Metalul Vladeni - Aproape de fotbalul mic
Ia codul si pune-l in siteul tau!

▌ DJ KOVE  
▌ DJ KOVE  
Cuvinte-cheie

Un fleac, ne-au ciuruit...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

04042010

Un fleac, ne-au ciuruit...

Astazi, 03.04.2010, pe stadionul "Depou CFR" din Iasi, in etapa a XVI-a din Liga V - seria a II-a Iasi, s-au intalnit echipele AS Navobi Iasi - echipament albastru si Metalul Vladeni - echipament galben-negru.
Inaintea acestei etape, Navobi ocupa locul 5, iar Metalul Vladeni era pe locul 6.
Meciul a fost foarte animat inca din primele minute, ocaziile curgand la ambele porti. Jucatorul cu numarul 7, de la Vladeni, a reusit sa marcheze in minutul 10, un eurogol de la aproximativ 30 m, mingea lovind transversala si cazand in plasa portii.
Navobi a cautat egalarea, ratand o multime de ocazii, printre care o bara (13') din lovitura libera de la 20 m perpendicular pe poarta si un gol anulat (20'), pentru un fault la portar.
Adrian Ambrosie, fost jucator la Politehnica Iasi si actual antrenor al celor de la Navobi, s-a introdus in teren pentru a imbunatati jocul echipei sale. Aceasta schimbare a adus limpezime pe faza de atac, iar in ultima faza a primei reprize, Ambrosie i-a pasat ideal lui Cezar Padurariu, care a adus egalarea (45').
In repriza secunda, Navobi a dominat categoric reusind sa marcheze repede prin Ambrosie (51'), dupa o pasa de la Silviu Miron. In minutul 65, Ambrosie a fost faultat in careu, penalty-ul fiind transformat de Mihai Ichim.
Acelasi Ambrosie a reusit sa marcheze pentru 4-1 in minutul 68, dupa o cursa foarte buna.
S-a facut 5-1 in min. 75, dupa ce Mihai Ichim a fost gasit cu o pasa foarte buna de Ambrosie, acesta reluand in poarta.
Metalul Vladeni a avut o izbucnire de orgoliu in min. 78, atunci cand nr. 19 a reusit sa reia cu capul o centrare venita de pe partea dreapta.
In minutul 89, Adi Ambrosie a reusit sa-si treaca in cont al treilea gol al sau in acest meci, stabilind scorul final, 6-2 pentru Navobi.

Articolul complet pe: Sakinmra.blogspot.com

Ultima editare efectuata de catre Kove in Lun Apr 05, 2010 2:26 pm, editata de 1 ori (Motiv : Adaugare poza)

...................................................................................................

Salut Vizitator desi ai 1 mesaje postate te rog sa citesti si sa respecti regulamentul.
Kove
Administrator
Administrator

Nr. mesajelor Nr. mesajelor : 193
Varsta Varsta : 27
Localizare Localizare : Romania

Sus In jos

Distribuie acest articol pe: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Un fleac, ne-au ciuruit... :: Comentarii

Mesaj la data de Dum Apr 04, 2010 6:45 am Scris de edddy

Imi place comentariul .. Bravo cheers

Sus In jos

Mesaj la data de Dum Apr 04, 2010 8:10 pm Scris de samik

...asta e...mai castigam,mai pierdem...

Sus In jos

Mesaj  Scris de Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum