Cuvinte-cheie

U 21 » România - Feroe 3-0

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Mesaj Scris de Wesley la data de Mar Oct 13, 2009 8:49 pm

Astăzi, de la ora 14:00, naţionala de tineret U21 a României susţine la Botoşani un meci împotriva reprezentativei similare a Insulelor Feroe, contînd pentru preliminariile Campionatului European din 2011.

România a început cu: 1. Cezar Lungu - 2. Bărboianu, 3. Barbu, 5 Găman, 4. S. Ilie - 10. Torje, 6. Bicfalvi, 8. Andrei Ionescu- 9. Ganea, 14. Sburlea - 15. Ioniţă

Feroe a început cu: 1 H. Jørgensen - 3 Holm, 4 D. Davidsen, 6 Ellingsgaard, 7 Poulsen - 8 R. Jacobsen, 9 F. Justinussen, 10 Mouritsen, 11 K. Jacobsen - 13 Nesá, 14 Edmundson

Minutul 1 - A început partida!

Minutul 5 - GOL, 1-0! Sut in forta a lui Bicfalvi de la 24 de metri, in dreapta portarului Jørgensen.

Minutul 11 - Torje reia din careu in foarfeca, insa nu ii reuseste executia.

Minutul 12 - Justinussen e aproape de a marca in poarta lui Lung, insa se incurca la finalizare.

Minutul 26 - Centrare buna din corner a feroezilor, insa Lungu respinge.

Minutul 27 - Sut al Torje de la 26 de metri, care nu prinde insa spatiul portii.

Minutul 29 - Pericol in careul Romaniei. Centrare buna a capitanului Mouritson, insa lovitura de cap a lui Edmundson, trece milimetric de poarta tricolora!

Minutul 40 - Gol, 2-0! Liviu Ganea dribleaza in careul feroez si finalizeaza langa bara din dreapta portarului Jørgensen.

Minutul 45+2 - Prima repriza se incheie cu un avantaj de 2 goluri in favoarea Romaniei.

Minutul 46 - A inceput partea secunda a meciului.

Minutul 49 - Radu Barbu plaseaza cu capul un balon sub bara celor din Feroe, insa portarul se opune.

Minutul 50 -Torje suteaza in forta de la 22 de metri, usor lateral stanga, testandu-l pe Jørgensen.

Minutul 54 - Schimbare Insulele Feroe: Iese R. Jacobsen si intra Færø.

Minutul 57 - GOL, 3-0!Andrei Ionescu suteaza din careu, in unghi, majorind scorul la 3-0.

Minutul 59 - Schimbare Romania: Intra Ochirosii in locul lui Ionita.

Minutul 60 - Executie a lui Edmunsson peste poarta lui Lungu.

Minutul 63 - Lungu il acroseaza in careu pe Justinussen, insa nu se acorda penalty pentru feroezi.

Minutul 66 - Intra Bujor in locul lui Sburlea.

Minutul 70 - Ratare uriasa a feroezilor, care nu sunt in stare sa fructifice un balon din 8 metri.

Minutul 72 - Schimbare Insulele Feroe: Justinussen intra in locul lui Nesa.

Minutul 79 - Schimbare Insulele Feroe: Klettskarõ intra in locul lui F. Justinussen.

Minutul 81 - Schimbare Romania: Alexe intra in locul lui Torje.

Sursa : Gsp.ro